Disa prej destinacioneve ideale për të kaluar pushimet janë tashmë një fakt. Por udhëtimet mund të bëhen edhe sipas parashikimit të yjeve për çdo shenjë të horoskopit. Ndiqni këtë shkrim, për të parë se ku kalojnë pushime fantastike të lindurit në shenjat e tyre të horoskopit.

Peshorja (23 Shtator-22 Tetor) Le të fillojnë festimet e ditëlindjes! Dielli dhe Marsi, planeti i ambicies dhe dëshirës, po kalojnë shtëpinë tuaj të parë të personalitetit dhe egos këtë muaj, duke e bërë atë një kohë të mirë për të marrë kontakt me motivimet tuaja të brendshme. Udhëtimi për në Budapest kozmopolit, Hungari, ku kombinimi i arkitekturës shkëlqyese dhe historisë së gjallë është e sigurt për të frymëzuar. Shijoni pishinat termike dhe lërini të pastrojnë nga çdo pavendosmëri në lidhje me rrugën tuaj.

- SPONSOR -Smiley face

Akrepi (23 tetor-21 nëntor) Natyra juaj e errët dhe e mundshme mund t’ju bëjë të ndjeheni si një ujk i vetmuar, por këtë muaj, do të sfidoni të konsideroni se si lidheni me të tjerët dhe atë që vlerësoni me të vërtetë. Përdorni këtë energji për të investuar në lidhje ku ndjeheni të sigurt hapjen. Zbuloni origjinën e Halloëeen me një udhëtim në Tlachtga, Irlandë , ku mund të merrni pjesë në traditat e lashta kelt. Irlandezët janë shumë miqësorë, gjë që do ta bëjë më të lehtë për ju të bëni miq.

Shigjetari (22 nëntor-21 dhjetor) Me diellin dhe Marsin në Peshorje që kalojnë shtëpinë tuaj të 11-të të miqve këtë muaj, ju jeni të ftuar të hetoni mbështetjen që është në dispozicion në qarqet tuaj sociale. Shenja juaj është ashpër e pavarur, por është e rëndësishme të mbani mend se disa gjëra mund të realizohen vetëm. Bëni një udhëtim në kryeqytetin e shkretëtirës së Finlandës , ku do të trajtoheni në shfaqje spektakolare të aurorave te polit te veriut. Shihni nëse mund të mblidhni ndonjë mençuri nga populli finlandez, i cili është vlerësuar më i lumtur në botë.

Bricjapi (22 dhjetor-21 janar) Me diellin dhe Marsin në Peshorje që kalojnë shtëpinë tuaj të 10-të të karrierës dhe jetës së punës, do të interesoheni për partneritete dhe bashkëpunime që mund të çojnë më tej qëllimet tuaja. Në të njëjtën kohë, Mërkuri dhe Venera në Akrep do të lëvizin nëpër shtëpinë tuaj të 11-të të qarqeve sociale, do të thotë se ju mund të ndiheni veçanërisht miqësorë. Shkoni në Chiang Mai, Tajlandë ku do të takoni udhëtarët nga e gjithë bota dhe janë të sigurt që do të bëni disa lidhje të dobishme.

Ujori (22 janar – 18 shkurt) Tetori është një muaj i përsosur udhëtimi për ju pasi Mërkuri dhe Venera në Akrep do të vërshojnë nëpër shtëpinë tuaj të 9-të të filozofisë, mësimit të lartë dhe udhëtimit. Ju inkurajoheni të eksploroni gjendjen tuaj shpirtërore dhe mënyrë më të mirë është të ekspozoheni kultura dhe besimeve të reja? Vizitoni Gadishullin Jukatan , ku mund të merrni pjesë në traditat e mbajtura prej kohësh Dia Los Muertos dhe të vizitoni piramidat e mrekullueshme Chichen Itza për t’u njohur me sistemet e besimit para-kolumbian.

Luani (23 korrik-22 gusht) Ndërsa dielli dhe Marsi në Peshorë lëvizin nëpër shtëpinë tuaj të tretë të komunikimit, mund ta gjeni më lehtë krijimtarinë për të hyrë dhe lidhjet shoqërore veçanërisht frymëzuese. Ndiqni instiktin tuaj drejt një destinacioni stimulues si Valparaiso, Kili , i cili ka tërhequr prej kohësh filozofë, poetë dhe artistë të të gjitha llojeve. Humbuni në kodrat e dredha-dredha të qytetit dhe zbuloni artin më të mirë të rrugës në Amerikën Latine. Programoni një vizitë në ish-muzeun e kthyer në shtëpi të Pablo Neruda i cili ofron pamje panoramike të qytetit portual të zhurmshëm.

Gaforja (21 qershor-22 korrik) Me diellin dhe Marsin në Peshore duke lëvizur nëpër shtëpinë tuaj të katërt të shtëpisë dhe jetës familjare, ju jeni duke u ftuar të shikoni themelet e jetës tuaj mbi të cilën është ndërtuar gjithçka tjetër. Mendoni se çfarë ju përqendron dhe çfarë ju largon nga ekuilibri. Një vizitë në Groenlandën akullnajore do t’ju inkurajojë të lëvizni me një ritëm të ngadaltë dhe të ushqeni nevojat tuaja. Vendndodhja e saj e largët ofron mundësinë e përsosur për të rindërtuar kujdesin për veten.

Binjakët (21 maj-20 qershor) Kreativiteti është përqëndrimi ndërsa dielli dhe Marsi në Peshore lëvizin nëpër shtëpinë tuaj të pestë të shprehjes dhe lojës. Si ju, Peshorja është një shenjë ajri, që do të thotë se mund të ndjeheni të frymëzuar veçanërisht kur kalojmë gjatë këtij sezoni. Shqyrtoni se çfarë ndërhyn në shprehjen tuaj krijuese dhe në çfarë kushtesh lulëzon. Shkoni në Cape Toën, Afrikën e Jugut , ku galeritë e gjalla të artit dhe artit rrugor janë shumë. Do të jeni duke mbushur ide me kohën kur niset fluturimi për në shtëpi.

Demi (20 Prill – 20 maj) Ashtu si Peshorja, shenja juaj drejtohet nga Venusi, që do të thotë se ju ndani një vlerësim për estetikën dhe komoditetin. Bëni një udhëtim në ishullin Little Palm në Florida Keys , ku mund të rri kot në plazh dhe të notosh me peshqit në Sanctuary National National Detare Dive Looe Key. Do të detyroheni të shkëputeni nga teknologjia në këtë jetë të vërtetë në ishullin Gilligan’s, i cili ofron mundësinë e përsosur për të rivlerësuar marrëdhënien tuaj në mediat sociale.

Peshqit (19 shkurt – 20 Mars) Si ju, Peshorja kënaqet në lidhje autentike dhe ka një imagjinatë aktive. Qoftë vetëm apo me miqtë, Tetori është një muaj i shkëlqyer për të kërkuar frymëzim jashtë mjedisit tuaj të rregullt. Ndonjëherë nevojitet një ndryshim i peizazhit. Vizitoni Malet Rocky më pak të njohura të Alberta, Kanada , ku sigurisht që do të magjepseni nga majat e tij të mbuluara nga dëbora dhe liqenet akullnajorë.

Virgjëresha (23 Gusht-22 Shtator) Me diellin dhe Marsin në Peshore duke lëvizur nëpër shtëpinë tuaj të dytë të vlerave dhe pronave, do t’ju kërkohet të merrni parasysh nëse zakonet tuaja të përditshme janë në përputhje me besimet tuaja. Për shembull, nëse besoni se puna e vështirë duhet të shpërblehet me kohën e pushimit, atëherë është koha ta zbatoni atë. Shkoni në Zelandën e Re dhe pastroni qiellzën tuaj me peizazhet e saj të mrekullueshme. Zelanda e Re dihet se janë disa nga njerëzit më të shëndetshëm në botë, me një jetëgjatësi mesatare që është dy vjet më e lartë se SH.B.A. Kuriozoni nëse mund të përsërisni disa nga rutinat e tyre në jetën tuaj të përditshme.

Dashi (21 Mars-19 Prill) Një hënë e plotë në shenjën tuaj është koha e përsosur për t’u rekomanduar për qëllime personale dhe për të hedhur dyshime për potencialin tuaj. Me diellin dhe Marsin në Peshore duke lëvizur nëpër shtëpinë tuaj të gjashtë të shëndetit, do të detyroheni të mësoni se cilat zakone po kontribuojnë në mirëqenien tuaj. Shkundni gjërat me një udhëtim në Placencia, Belize , e cila ofron mundësi për aventura dhe relaksim. Ju do të gjeni veten të dashuruar me vijën bregdetare kristalore, ushqime deti për ujë me gojë dhe pyje tropikale.

 

- SPONSOR -Smiley face