Për  t’u përballur gjithmonë me mot të mirë janë pikërisht syzet e diellit që duhen zgjedhur me kujdes. Ne do t’ju prezantojmë disa modele që mund ti vini gjatë sezonit Pranverë/Verë 2018. Syze dielli 90-të stilit Matrix janë të vogla, të holla dhe gjeometrike.

Duke u Ngarkuar...

Modelet e famshme  si Gigi dhe Bella Hadid ose Kaia Gerber tashmë janë tifoze të kësaj marke. Provoni modelet me atraksionin sportiv të propozuar nga Stella McCartney ose Fendi x Puma. Versioni minimal për Prada që zgjedh totalin e zi.


“Cat” prerë: korniza cat-eye është zyrtarisht përsëri në modë. Në përzgjedhjen tonë do të gjeni: Maison Margiela, Rochas, Louis Vuitton. Dhe në qoftë se ju pëlqen korniza “breshkë”, provoni modelin Topshop Unique.
Kornizë e hollë dhe metalike. Ajo nuk është invazive , ndërkohë ndjek filozofinë “më pak është më shumë”.

Céline dhe Prabal Gurung propozojnë versionin bashkëkohor me lente me ngjyrë. Një detaj që nuk duhet të nënvlerësohet, sepse ne do të gjejmë trëndafilin e   verdhë, jeshil, livando dhe blu në koleksione të ndryshme për të ngjyrosur ditët tuaja, duke filluar nga Christian Dior.


Syze dielli të rrumbullakëta. Mbi ose mini? Zgjedhja është e juaja, e bazuar edhe në formën e fytyrës. Roberto Cavalli, Emilio Pucci, Bottega Veneta propozojnë modele të guximshme, ndërsa Miu Miu, Sportmax dhe Valentino paraqesin një siluetë më minimale.


Lentet e pasqyruara: nga syzet e vogëla  të Louis Vuitton në maskën Chanel, syzet e pasqyruara  ofrojnë një prekje hapësire që thyen edhe pamjet më klasike.

- SPONSOR -