Shqiptarja me origjinë shqiptare, Rita Ora, ishte ajo që rrëmbeu të gjithë vëmendjen në spektaklin “MTV EMA”, dhe jo vetëm për shkak se kishte zgjedhur të vishej ‘çuditshëm’. Performanca e saj mbajtur në eventin më të rëndësishëm të Londrës shënoi një moment impresinues. Ajo ndezi skenën me dy këngët e reja që performoi, përkatësisht “Your Song” dhe “Anywhere”.

- SPONSOR -Smiley face

- SPONSOR -Smiley face