Të gjithë do te donim të kishim thonj të shëndetshëm pa shpenzuar shumë. Në fakt është një nga dëshirat e të gjitha femrave, të cilat kanë probleme me thonjtë. Më poshtë po ju paraqesim 3 truke të thjeshta, të cilat tregojnë për 3 maska që mund të pregatiten në kushtet e shtëpisë pa pasur shpenzime te teperta.

Për thonj të bardhë, merrni një thelb hudhër dhe ndajeni në mes. Me to fërkoni me kujdes thonjtë. Ky veprim do të heqë ngjyrën e verdhë që krijohet për shkak të manikyrëve dhe acetonit.

- SPONSOR -Smiley face

Për të pasur thonj të gjatë, zhytini ato në një enë me çaj të gjelbër.

Për të pasur thonj të fortë, zhytini në një përzierje me vaj ulliri dhe disa pika limon

- SPONSOR -Smiley face