Jelena Karleuša Tošić, është mjaft e njohur në Serbi. Ajo ‘identifikohet’ me emrin e vajzërisë,  Jelena Karleusa pasi me këtë emër ajo ka arritur sukses në karrierën e saj profesionale. Jelena është një këngëtare turbo-folktare serbe. Ajo u ngjit në famë si një yll i ri turbo folk me albumin e saj debutues “Ogledalce”, dhe që atëherë ka fituar popullaritet në ish Jugosllavi. Mjaft tërheqëse dhe seksi, ajo është frymëzim për shumë femra të tjera në vendin e saj dhe jo vetëm. Ajo është vlerësuar me çmimin “Female Artist of the Year”, pra “Artistja femër e vitit 2017” dhe lajmin e ka bërë të ditur vetë përmes një postimi në Instagram ku i drejtohet fansave, duke i thënë “Thojini çkemi artsites së vitit”…

- SPONSOR -Smiley face

 

 

- SPONSOR -Smiley face