Jennifer Lopez ishte e pranishme në edicionin e këtij viti të Gotham Awards 2019 me të fejuarin e saj, Alex Rodriguez, të hënën në mbrëmje. Aktorja 50-vjeçare është parë duke shikuar shfaqjen nga njëra prej tavolinave në ‘Cipriani Wall Street’ të hënën në mbrëmje, përkrah të fejuarit të saj 44- vjeç. Lopez ishte gjithashtu e nominuar si producente në filmin ‘Hustlers’, për ‘Best Feature’, (Filmin me metrazh më të mirë), dhe si prezantuese e një çmimi më vonë në mbrëmje. Lopez kishte veshur një fustan unik të zi, të dekoruar me pupla për këtë ngjarje.Ajo gjithashtu goditi një palë take të zeza dhe vathë të ndërlikuar diamanti me flokët e saj të bërë në një stil tejet interesant. I fejuari i saj, Rodriguez kishte të veshur një kostum gri dhe kravatë të zezë për ceremoninë e çmimeve, të mbajtur në Wall Street Cipriani.Lopez ishte ngjitur në skenë më vonë për të prezantuar çmimin “Best Actor” apo (Aktori më i mirë), i cili u fitua nga Adam Driver. JLo ishte gjithashtu një e nominuar, si një prodhuese për filmin e saj hit ‘Hustlers’, i cili ishte në zgjedhjen më të mirë në ceremoninë e çmimeve.

- SPONSOR -Smiley face