Jennifer Lopez bëhet Master i Stripper Pole dance në ‘Hustlers’ BTS . Ajo duket magjepsëse dhe e përsosur në ekranin e madh, por Jennifer Lopez kaloi më shumë se gjashtë javë të vështira duke mësuar se si të punonte polin për rolin e saj starrues si Ramona në dramën e të zhveshurve Hustlers.

- SPONSOR -Smiley face

Dëshmia është në një video 13-minutëshe në prapaskenë që këngëtarja postoi të enjten (5 shtator), në të cilën ajo ndan punën e vështirë, shpesh të dhimbshme që më pas po duket që po shkon në përsosjen e karakterit të saj.

Duke punuar me një balerin profesioniste në një pol të vendosur në dhomën e saj të ndenjes, Lopez po mëson rrotullimet  duke punuar në rrugën e saj  themelore në lëvizje më akrobatike, me fluturim të lartë. “Kjo është po aq e vështirë sa çdo gjë që kam mësuar ndonjëherë”, thotë Lopez, duke treguar mavijosjet në kofshët e saj të brendshme. “Mund të jetë një nga më të vështirat”, transmeton mulliri.al. Praktika rraskapitëse paguan, megjithëse, siç dëshmohet nga një telefonatë krenare që ajo i bën të dashurit Alex Rodriguez, në një moment në të cilin mburret.

Hustlers tregojnë historinë  e një grupi stripsers të NYC që jetojnë në korsinë e shpejtë dhe duke përfunduar më të pasurit të Wall Street nga mijëra dollarë çdo natë. Përveç vendasve të Bronxit, Cardi dhe J.Lo, Keke Palmer dhe Lizzo shfaqen gjithashtu në filmin me regji Lorene Scafaria, i cili godet teatrot më 13 shtator.

- SPONSOR -Smiley face