Përgatitja:

Pastrojmë kallamarët me kujdes duke i prerë për së gjati. Në një tigan pak të thellë hedhim pak gjalp, vajin e ullirit dhe thelpinjtë e hudhrës. Mbasi vaji të jetë nxehur pak shtojmë kallamarët duke  i lënë të skuqen për disa minuta. Presim deri sa ato të marin një ngjyrë të kuqëremtë. Më pas i shuajmë me verë të bardhë dhe i lëmë derisa të avullojë.

- SPONSOR -Smiley face

Grijmë lëkurën e limonit ne rende sipër tyre, në të njëjtën kohë shtojmë edhe lëngun e limonit, pak majdanoz të grirë hollë, kripën dhe piper.

Kjo recetë mund të shoqërohet me shumllojshmëri ushqimesh pqr cdo stinë.

Përbërësit:

6 thelpinj hudhër, 1200 gr gjalpë,

2 lugë vaj ulliri,

1,5  kg kallamar,

1.2  gotë verë e bardhë,

6 thelpinj hudhër, 1200 gr gjalpë,

2 lugë vaj ulliri,

majdanoz, kripë, piper, lëng dhe lëkura e 1 limoni.

- SPONSOR -Smiley face