Kate Middleton është një nga femrat më me ndikim në botën e modës dhe Dukesha e Kembrixh-it ka një stil të veçantë dhe të bukur të të veshurit. Këtë herë Kate ka qënë në një aktivitet të përditshëm ku ajo që na bëri përshtypje ishte veshja që i shkonte kaq shumë. Dukesha kishte zgjedhur të vishte një këmishë të bardhë me pantallona kafe dhe një palë atletet të rehatshme po të bardha. Veshja ishte shumë e rehatshme dhe sportive dhe Kate dukej në top formë. Ky kombinim i Kate është një kombinim për veshjet të përditshme ose për në punë për të qënë sa më rehat.

- SPONSOR -Smiley face