Dhimbja e gjunjëve është një nga problematikat e cila prek shumë pacientë, por në të njëjtën kohë nuk kurohet si sëmundjet e tjera.

Ajo mund të shfaqet paptritur pamvaresisht moshës. Kjo për shkak të shumë  faktorëve.

Por ekzistojnë disa trajtime që ngadalësojnë dhimbjen, në kushte të thjeshte përgatitieje.

Ja një product I cili eleminon dhimbjen

Përbërësit:

4 lugë gjelle fara sesame / 2 lugë gjelle xhelatin / 8 lugë gjelle fara liri /1 lugë gjellë mjaltë/ 2 lugë gjelle fara kungulli

3 lugë gjelle rrush të thatë

Përgatitja

Pastroni farat mirë dhe të gjithë përbërësit vendosni në një blender. Vendosni përzierjen në një enë të thellë dhe futeni në frigorifer.

Hani nga një lugë nga kjo përzierje para mëngjesit dhe para drekës .

Ju do të shikoni qe do të keni kaluar problematikën e dhimbjes shumë shpejt

- SPONSOR -Smiley face