Përgatitja:

Lani dhe pastroni këpurdhat dhe preni në feta të holla. Ngroheni vajin dhe shtoni këpurdhat, përzieni deri sa të avullohet uji. Shtoni kripën, piperin, disa pika salcë tabasko dhe erëza të thata. Përzieni të gjitha këto dhe lërini që të ftohen pak. Pastaj shtoni vezët e prera, majonezin, si dhe preni kashkavallin në feta të holla. Piqeni në furrë për rreth 5 minuta, në 200 gradë.

- SPONSOR -Smiley face

400 gr këpurdha, 4 lugë vaj, 4 vezë të ziera, 150 gr majonez, 80 gr kashkavall, kripë, piper, salcë tabasko, 1 lugë gjelle erëza të thata.

- SPONSOR -Smiley face