Përgatitja:

Lani dhe pastroni këpurdhat dhe preni në pjesë të vogla të holla. Ngrohni vajin dhe shtoni këpurdhat duke përzier ngadalë deri sa të avullohet gjithë uji qe ato kanë. Shtoni kripën, piperin, disa pika salcë tabasko dhe erëza të thata. Përzieni të gjitha këto dhe lërini që të ftohen pak. Pastaj shtoni vezët e prera, majonezin, si dhe preni kashkavallin në feta të holla. Piqeni në furrë për rreth 5 minuta,në 180 gradë.

- SPONSOR -Smiley face

Përbërësit:

400 gr këpurdha,

4 lugë vaj ulliri bio

4 vezë të ziera,

150 gr majonez,

- SPONSOR -Smiley face