Kur Nancy Sinatra këndonte These Boots Are Made For Walkin’ me shumë mundësi nuk i njihte akoma çizmet “Niki 105” të Saint Laurent. Të mbuluar me kristale të bardha çizmet e ideura nga Anthony Vaccarello për dimrin 2017-18 me një çmim prej 8.000 €, kanë qenë të preferuarat të Rihanës, e cila nuk ka humbur kohë t’i shtojë në garderobën e saj.

Saint-Laurent “Niki105”

Por edhe markat e tjera prestigjoze si Chanel, Laboutine, Balenciaga, Jimmy Choo, Fendi etj, në koleksionin e tyre kanë përdorur çizmet ngjyrë varaku apo argjent, me gjatësi dhe forma të ndryshme të zbukuar me materiale te ndritçme ose me kristale.

- SPONSOR -Smiley face

Për më tepër shikoni në foto galerinë.

 

- SPONSOR -Smiley face