Mulliri.al zbuloi se koreografja Kozeta Bakiu, njëherësh pedagoge në Universitetin e Arteve, bashke me studentët e saj të UA i është bashkuar festave të nëntorit për t’i dhuruar publikut shqiptar dhe sidomos atij fierak super performanca.

- SPONSOR -Smiley face

Në fotot e publikuara nga vetë pedagogia e koreografisë, Kozeta Bakiu zbulohen performaca nga zhanre të ndryshëm të teknikave të kërcimit që shoqëruan festën e 28 Nëntorit në teatrin e Fierit.

Trupa e saj ishte e kuruar deri në detaje që nga kostumet e deri tek detajet më të vogla. Ato performuan gati 2 orë në skenë duke dhuruar emocion tek publiku. Falë koreografes Kozeta Bakiu teatri dhe qyteti i Fierit morri “flakë” dje nga entuziazmi që u dhurua artistikisht. Dhe mulliri.al sikurse ju premtoi, e zbuloi se për ku ishte nisur koreografja e njohur…

- SPONSOR -Smiley face