Ka përfunduar ndarja e çmimeve në MTV dhe shqiptarët që triumfuan Ermal Meta, Dua Lipa dhe Rita Ora, kanë qenë ata që kanë bërë krenar ish kryeministrin, për vendin e tij.

- SPONSOR -Smiley face

“Shqiptarët që na bëjnë krenarë! Rita Ora, Dua Lipa, Ermal Meta; tre yjet që ishin më të mirët mbrëmë në MTV. Edicionin e sivjetshëm i ‘MTV Europe Music Awards’ në Wembley të Londrës e drejtoi këngëtarja e famshme Rita Ora.  Dua Lipa u shpall artistja e re më e mirë duke mposhtur konkurrentë të fortë, ndërkohë që Ermal Meta triumfoi për veprën më të mirë italiane. Urime!! Sb”, ka shkruar ish kryeministri. E si të mos ndihet krenar ai, kur të paktën jane artistët që po na nderojnë në botw?!

- SPONSOR -Smiley face