Princi Charles ka rezultuar pozitiv ne testin e koronavirus. Ai është vetëizoluar në Skoci.71 vjeçari ka simptoma të lehta nga virusi dhe gjendja e tij paraqitet e mirë.

Për fatin e mirë askush nga familja nuk është takuar me mbretëreshën pasi prej më shumë se një javë Mbretëresha Elisabeth është larguar për të jetuar vetëm me bashkëshortin e saj. Nuk dihet nëse Princi Charles ka patur kontakt me të tjerë ndërsa Dukesha Cornwall nuk ka rezultuar pozitive dhe është me shëndet të plot.

- SPONSOR -Smiley face