Me driblimet dhe asistimet e tij ai e tërhoqi Danimarkën drejt triumfit të bujshëm në Kampionatin Evropian 1992, por sot Brian Laudrup feston suksesin më të rëndësishëm.

Futbollisti danez i cili luajti me skuadrat  Fiorentinasi (1992-1993) dhe Milan (1993-1994) njoftoi në Instagramin se ai kishte mundur më në fund kancerin me të cilin luftoi për 10 vjet.

- SPONSOR -Smiley face