Liliana Cingi mbetet figura më e dashur për publikun shqiptarë. Një vallëtare që herë pas here duket sikur  fluturon në skenë dhe jo sikur kërcen. Një artiste me këllqe të forta dhe me një shpirt si Lili Cingi, janë të rralla në botën e artit. Jo vetëm për faktin sepse ajo e ka talentin e saj të gdhendur por edhe për faktin që Lili ka një shpirt flori. Dje ajo kujton partnerin e saj , mikun e saj, kolegune saj të ndjer, shqiponjën fluturuese Rexhep Çelikun.

- SPONSOR -Smiley face

Ishin disa rreshta të shkruara me shumë përkushtim dhe mall nga Liliana e cila kujtonte Rexhep Çelikun. “ Rexhep vëlla fluturove Shqipe në qiellin blu… Kështu do të kujtojmë gjithmonë në mesin tonë… 6 muaj sot vëllau jonë legjenda e valles. I pa harruar në zemrat tona , skena të kërkon…” , shkruan Liliana  Cingi në profilin e saj Facebook, transmeton mulliri.al.

- SPONSOR -Smiley face