Ditën e djeshme është mbajtur një event tepër i rëndësishëm për muzikën ku iHeartRadio ka ndarë çmimet për këngët dhe artistët më të mirë të 2019. Pati shumë të ftuar specialë që e zbukuruan mbrëmjen por shfaqja e Taylor Swift në skenë i çoi të gjithë në këmbë. Por pati edhe shumë çmime që nuk numërohen dot sa shumë që ishin, dhe direkt pyesim veten po Bebe, Dua dhe Rita fituan ndonjë çmim? Kemi një lajm të mirë dhe një të keq, i miri është që Bebe Rexha fitoi çmimin për këngën më të mirë country dhe Dua Lipa u nominua për çmimin ” Artistja femër e vitit”, ndërsa lajmi i keq është se Dua nuk fitoi asnjë çmim dhe Rita as që u nominua. Ndiqni listën e plotë të fituesve më poshtë…

 

- SPONSOR -Smiley face

COUNTRY SONG OF THE YEAR

“Meant To Be,” Bebe Rexha featuring Florida Georgia Line

TOUR OF THE YEAR

Taylor Swift, Reputation Stadium Tour

ARTIST OF THE DECADE

Garth Brooks

iHEARTRADIO INNOVATOR AWARD

Alicia Keys

L’OREAL PARIS FANGIRLS AWARD

Halsey

MOST THUMBED-UP ARTIST OF THE YEAR

Imagine Dragons

POP ALBUM OF THE YEAR

Ariana Grande, Thank U, Next

ALTERNATIVE ROCK ALBUM OF THE YEAR

Panic! at the Disco – Pray for the Wicked

ROCK ALBUM OF THE YEAR

twentyonepilots – Trench

COUNTRY ALBUM OF THE YEAR

Jason Aldean – Rearview Town

DANCE ALBUM OF THE YEAR

The Chainsmokers – Sick Boy

LATIN ALBUM OF THE YEAR

J Balvin – Vibras

SONG OF THE YEAR

“The Middle,” Zedd, Maren Morris, Grey

FEMALE ARTIST OF THE YEAR

Ariana Grande

MALE ARTIST OF THE YEAR

Drake

BEST DUO/GROUP OF THE YEAR

5 Seconds Of Summer

BEST COLLABORATION

“Finesse (Remix),” Bruno Mars featuring Cardi B

BEST NEW POP ARTIST

Marshmello

ALTERNATIVE ROCK SONG OF THE YEAR

“High Hopes,” Panic! At the Disco

ALTERNATIVE ROCK ARTIST OF THE YEAR

Imagine Dragons

BEST NEW ROCK/ALTERNATIVE ROCK ARTIST 

lovelytheband

ROCK SONG OF THE YEAR

“Safari Song,” Greta Van Fleet

ROCK ARTIST OF THE YEAR

Three Days Grace

DANCE ARTIST OF THE YEAR

Marshmello

HIP-HOP SONG OF THE YEAR

“God’s Plan,” Drake

HIP-HOP ARTIST OF THE YEAR

Cardi B

BEST NEW HIP-HOP ARTIST

BlocBoy JB

R&B SONG OF THE YEAR

“Boo’d Up,” Ella Mai

LATIN ARTIST OF THE YEAR

Bad Bunny

BEST MUSIC VIDEO (SOCIALLY VOTED CATEGORY)

“Delicate,” Taylor Swift

 

 

- SPONSOR -Smiley face