Përgatitja

Si fillim ngroheim furrën në 180 gradë. Në një tenxhere hedhim ujjë dhe vendoseni në zjarr.  Tepsinë e pjekjes lyejeni lehtas me vaj ulliri. Në një enë mesatare hidhni thërrimet e bukës, djathin, vajin, lëkurën e limonit, majdanozit, piperin pluhur dhe kripën. Përbërësit I përziejmë në mënyrë që shpërndarja të jetë e njëtrajtshme.

- SPONSOR -Smiley face

Hidheni lulelakrën në ujin e valuar dhe lëreni të ziejë për tre minuta. E hedhimi në tepsi duke I hedh mbi masën e lëngshme me djathë dhe thërrime buke. E lejmë tëpiqet në temperqture për 20 minuta.

Përbërësit

  • Gjysëm filxhani çaji me thërrime buke
  • Çerek filxhani çaji me djathë kaçkavall të grirë
  • 2 lugë gjelle me vaj ulliri
  • 1 lugë çaji me lëkurën e grirë të një limoni
  • 1 lugë çaji me majdanoz të grirë hollë
  • 1 lugë gjelle me piper të kuq pluhur
  • Pak kripë
  • 3-4 filxhanë çaji me tufëza të vogla lulelakre

 

- SPONSOR -Smiley face