Përgatitja

Lemë të vlojë një tenxhere të madhe me ujë të kripur lehtë. Gatuajmë makaronat në ujë të vluar për 8 deri në 10 minuta, apo deri sa të bëhen al dente. Nxehim vajin në një tigan të madh, të thellë në temperaturë mbi mesataren. Gatuajmë suxhukun dhe copat e specit të piperit, derisa suxhuku të marrë ngjyrë kafe në mënyrë të njëjtrajtshme. I përziejmë në qepë dhe në hudhër dhe i gatuajmë deri sa qepa të zbutet. I kaurdisim në domate, krem ajkë dhe kripë. I ziejmë derisa përzierja të ntrashet, për 8 deri në 10 minuta. Trazojmë makaronat e gatuara në salcë dhe i nxehim. I spërkasim me majdanoz.

- SPONSOR -Smiley face

Përbërësit

340 gr makarona

2 lugë gjelle vaj ulliri

450 gr suxhuk

1/2 lugë çaji piper i kuq

1/2 filxhan qepë (të prera në formë kubike)

3 thelpinj hudhër (të grirë)

800 gr domate (kumbull, të drenazhuara dhe të copëtuara vrazhdë)

1 e gjysmë filxhan ajkë

1/2 lugë çaji kripë

3 lugë gjelle majdanoz (i freskët, i grirë)

- SPONSOR -Smiley face