Të gjithë jemi magjepsur pas serialit më të ndjekur turk ‘Ertuğrul’, tre sezonet e para na njohën me aktorë të famshëm dhe vërtet të denjë në punën e tyre. Një nga më të preferuarat mbetet ‘Sulltanesha Halime’ gruaja e ‘Ertuğrul’, aktorja Esra Bilgic.

Ajo është përfolur shumë nga mediat turke për lidhjen me futbollistin turk, Gokhan Tore. Më në fund ata e kurorëzuan lidhjen e tyre përgjithmonë, me një dasmë madhështore në vilën e njohur Salit Pasha. Të ftuarit ishin miqtë e tyre, aktorë e personazhe që tashmë ne i njohim mirë. Esra ngjante si një sulltanesh e vërtet dhe mjaft e lumtur.

- SPONSOR -Smiley face

Mesa duket ky ishte çifti që mbylli dasmat e Vipave në Turqi, nuk i thonë kot ëmbëlsira për në fund. Jetë të lumtur çiftit!

- SPONSOR -Smiley face