Kjo maskë është shumë efektive dhe e sugjeruar nga të gjithë dermatologët! Të gjitha vajzat që duan ti përgjigjen më së miri pamjes së tyre, që dëshirojnë ta ruajnë bukurinë dhe rininë, duhet të fillojnë ta aplikojnë!

Përbërësit:1 qese xhelatine (10 gr), 150 gr krem ​​(qumësht ose kos), 1 lugë çaji glicerinë (farmacie ose bimor), 1 lugë çaji mjaltë. Djathi është tepër i mirë për lëkurën e thatë. Për lëkurën normale është më efektive qumështi ose kosi.

 

- SPONSOR -Smiley face

Përgatitja: Shkrijeni xhelatinën dhe lëreni në frigorifer për 6-8 orë. Pastaj përzieni butësisht, derisa xhelatina të jetë tretur plotësisht. Hiqeni nga nxehtësia dhe shtoni mjaltin dhe glicerinën. Prisni pak minuta derisa përzierja të ftohet pak dhe aplikojeni atë në fytyrën dhe qafën e pastruar. Mbajeni për 20-25 minuta, pastaj hiqeni me pambuk të lagur në qumësht. Mbetjet e maskës shpëlajini me ujë të ngrohtë, pastaj me të ftohtë. Maska e përgatitur mund të ruhet në frigorifer 5-7 ditë dhe mund ta përdorni çdo ditë.

Efektet : Efektet e maskës ​​do të jenë të dukshme pas aplikimit të parë. Xhelatina, e cila është pjesë e maskave më të famshme, zbut dhe zbardh lëkurën, përmirëson qarkullimin e gjakut. Ajo gjithashtu ka një efekt pozitiv në metabolizmin e proteinave dhe aminoacideve të lëkurës, pasi përmirëson gjendjen e saj.

- SPONSOR -Smiley face