Vitamina C është një kompleks natyror kundër plakjes dhe luleshtrydhet janë tërësisht e njëjta gjë!

Ushqimi i tyre ndihmon, por ju mund të dyfishoni efektin duke provuar këtë maskë luleshtrydhe, për të ndihmuar në luftimin e radikaleve të lira, të cilat mund të dëmtojnë qelizat e lëkurës dhe të prishin kolagjenin.

- SPONSOR -Smiley face

Si të përgatisni maskën:

Në një përpunues ushqimor ose blender, kombinoni 1 filxhan luleshtrydhe të ngrira ose të freskëta (ose një përzierje me luleshtrydhe, mjedra dhe boronica – të gjitha yjet antioksidues). Perzijeni së bashku manaferrat e përziera, hidhni brenda 1 filxhan vanilje ose kos të thjeshtë, dhe 11/2 lugë mjaltë do shikoni që kjo perzierie do jetë një produkt tepër e vyeshme për ta shkëlqyer lëkurën tuaj Masën e përgatitur hidheni në një enë prej xhami.

Aplikoni një herë ose dy herë në javë në fytyrën fuaj dhe do shikoni rezultate të mrekullueshme!

- SPONSOR -Smiley face