Banania është një produkt i shkëlqyer për krijimin e kremerave të fytyrës por jo vetem. Edhe për floket banania jep efekte të mahnitshme.

 Ja si ta krijoni masken e fytyrës:

- SPONSOR -Smiley face

Si fillim merrni një banane dhe qërojeni. Zbuteni në formën e puresë deri sa te mare një përzjerje homogjene. Në këtë pikë shtoni nje lugë gjellë vaji bajame të ëmbël, dhe perzijeni të gjithën me kujdes. Së fundmi shtoni nje lugë kos dhe vazhdoni ta përzieni për disa minuta. Me pas aplikoni maskën në lëkurën e fytyrës tuaj dhe lëreni 20min. Pas mbajtjes së maskës shpëlajeni fytyrën me ujë të ngrohtë.

Lëkura e fytyrës tuaj do te ndihet më e lëmuar dhe më e shëndetshme.

 

- SPONSOR -Smiley face