Jo çdo herë duhet të shpenzojmë shumë para për të rifreskuar dhe rivitalizuar fytyrën. Për shtrëngim të fytyrës, ju mund të përgatisni vetë një maskë efektive për duke përdorur disa produkte që mund t’i gjeni në shtëpinë tuaj.

Përgatitja

- SPONSOR -Smiley face

Duhet ta shtypni bananen mirë dhe ta përzini me vezë, si dhe tërshërën/ losin/ mjaltin.

Para se ta vendosni maskën në fytyrë, duhet ta pastroni fytyrën mire.

I përziejmë derisa të krijojë një masë homogjene te piksur. E aplikojmë në fytyrë për 10 deri 15 minuta.

Vini re: Në mënyrë që kjo maskë të jetë efektive, duhet të prisni një kohë, pasi që rezultatet nuk janë menjëherë të dukshme. Maska mund të përdoret për të gjitha llojet e lëkurës dhe mund të përdoret nga të gjithë dhe çdo ditë

 Përbërësit

  • Banane
  • 3 lugë gjelle tërshërë të kombinuar me kos
  • 1 vezë
- SPONSOR -Smiley face