Përbërësit

  • Një filxhan kafeje të vogël me kos
  • Një lugë e vogël vaj ulliri
  • Një karrotë e grirë

Mbasi të përgatisni përzierien lereni për 5 miuta te shpërbëhet. Pastoni fytyren tuaj në mënyrë që poret e lekurës te jenë të pastra. Vendoseni këtë perzierje ne fytyrë  për 15-20 minuta. Me pas lajeni me ujë të vakët. Si rezultat i maskës, lëkura e ndjeshme ushqehet dhe merr shkëlqim, sikur të jetë trajtuar me një maskë të mirfillte profesionale.

- SPONSOR -Smiley face

 

- SPONSOR -Smiley face