Përgatitja
Të gjithë përbërësit I hedhim në një enë të thellë duke i perzier mirë dhe fillojmë të mbushium mini byrekët.
Marrim petën e sfoliatit e presim në 12 pjese katrore, dhe I vendosim në format ku  më pas do ti mbushim me gjellën e përgatitur. Më parë do ti lyejmë format me gjalp nëpërmjet një furcë guzhine.

Përbërësit për 12 copë

- SPONSOR -Smiley face

1 pako pet sfoliat 500 gramshe
200 gr spinaq
2 kokrra vezë
1 filxhane caj me djath të grirë pice
1 filxhane caj me djathë kackavall
1 filxhane caji me proshutë të grirë
Piper të zi
4 thelpinj hudhra
1 filxhane caji me kos ose qumësht
Kripë
1 tave me 12 forma

Ju bëftë mirë

- SPONSOR -Smiley face