Priteni mishin në copa – copa dhe e vendosim të ziej në në një tenxhere me ujë të kripur për 90 minuta rrjesht. Këtë masë më pas e hedhim në  një tavë të bollshmë. Shtojmë 0.5 litra qumësht bio, duke I hedhur pak kripë, piper dhe trumëz.

Menjeherë e vendosim në furrë për tu pjekur në  temperaturën 180 gradë C për 20 minuta.

- SPONSOR -Smiley face

Kjo është një recetë e shpejtë e shijshme dhe me shumë kalori

Përbërësit që do të na nevojiten:

  • 500 gr mish qingji/ 500 ml qumësht I freskët/ pak kripë/ piper I zi/ dhe trumëz

Ju bëftë mirë

- SPONSOR -Smiley face