“Miss Serbia” e cila u bë e famshme kur bëri shqiponjën me duart do të japë ndihmë për vendin e prekur nga tërmeti. Irina Jovanka pushtoi mediat shqiptare dhe serbe pas veprimit që bëri në “Miss Freedom of the World” të mbajtur në Kosovë. Ajo do të niset nga Viena për në Durrës për të ndihmuar banorët. “Unë nisem nga Viena në Kosovë të Premten në mëngjes në orën 02:00 dhe më pas në Tiranë dhe Durrës. Nëse dikush do të donte të dërgonte rroba, batanije apo ngrohëse për të prekurit nga tërmeti, do të jetë e mundur nesër, vendin ua bëj të ditur, më kontaktoni”, ka shkruar ajo në njoftimin e bërë në Instagram.

View this post on Instagram

Danas bi za Albaniju trebao biti sretan dan … Nažalost, sudbina se odlučila protiv toga. Nadam se da nas ovaj incident podseća na ono što je zaista važno u životu i da nas svake godine uverava u poniznost i zahvalnost. Moje saučešće svim zabrinutim osobama u Albaniji 🙏 ————————————————————————— Heute sollte eigentlich ein fröhlicher Tag für Albanien sein… Leider entschied sich das Schicksal dagegen. Ich hoffe das dieser Vorfall uns alle daran erinnert was im Leben wirklich wichtig ist und uns jedes Jahr aufs neue in Demut und Dankbarkeit versetzt. Mein Beileid an alle Betroffenen Personen in Albanien 🙏🏻 #prayforalbania #albania #serbia #kosovo

A post shared by Miss Serbia 👑 Ирина Јованка (@irinajovanka_official) on

- SPONSOR -Smiley face

 

 

- SPONSOR -Smiley face