Vendi ynë do të vijojë me kthjellime të pakta dhe vranësira të shpeshta ku do të ketë shira të dobët në pjesën më të madhe të territorit.

Ndërsa në pjesën e dytë të ditës do te kemi zhvillim të vranësirave në të gjithë vendin ku do të ketë reshje shiu në formë rrebeshi në zonat veriore dhe qëndrore.

- SPONSOR -Smiley face

Temperaturat do të luhaten nga 6 gradë Celsius në 22 gradë Celsius. Era do të fryjë me shpejtësi 28 km/h duke shkaktuar në det dallgëzim 2 ballë.

- SPONSOR -Smiley face