Patëllxhanët priten në cop ate holla te drejta E kriposim dhe e lejme në ujë për 30 minuta. Zierja në kripë bëhet për heqjen e hidhëtisë por edhe për të reduktuar sasinë e vajit që janë në gjendje të thithin. Pas I kemi zier, I lejmë të kullojnë.

Ndezim furrën të ngrohet në 180 gradë. Me pas vendosim patëllxhanët dhe patatet në një tavë duke I spërkat me vaj ulliri dhe lërini të piqen për 20-30 minuta deri sa të bëhen të kuqërremta. Fërgojmë qepën dhe mishin në vaj ulliri. Shtoni piper, kripë, speca, domate dhe trazoje atë për rreth 20 minuta.

- SPONSOR -Smiley face

Përzieni 100 gramë miell, 100 gramë gjalpë, një litër qumësht, kripë e arrëmyshk në një enë.Shtroni patëllxhanët dhe patatet në një tavë, pastaj shtoni mishin. Hidhini sipër djathë dhe në fund shtroni përzierjen kremoze. Piqini në 180 gradë për 35 minuta deri sa pjesa e sipërme bëhet kafe.

Përbërësit

1 kilogram patëllxhanë

3 ose 4 kokrra patate

50 gramë mish të grirë

Zarzavatetë ndryshmë

3 deri ne 4 domate të pjekura

2 qepë, Gjysmë gote vaj ulliri

Kripë, piper dhe speca

Ju bëftë mirë

- SPONSOR -Smiley face