Ditën e sotme ka ndërruar jetë aktori i njohur turk Recep Aktug. Aktori veteran siç e quajnë mediat turke është shuar në moshën 65 vjeçare pas një lufte me sëmundjen e rëndë.

Ai u bë i njohur dhe për publikun shqiptar me rolin e Hilmiut tek telenovela ‘Dashuri e ndaluar’. Lajmi është bërë i ditur në Twitter nga vajza e tij e cila shkuante se ajo kishte humbur njeriun më të dashur babanë e saj.

- SPONSOR -Smiley face