Berat Djimsiti futbollisti shqiptar, mbrojtësi i skuadrës së Benevento-s, prej 4 viteve është në lidhje me modelen super sexy boshniake Alisa Lily Djimisti.

- SPONSOR -Smiley face

Alisa ka rënë në vemendje të rrjeteve sociale për shkak të një video të publikuar në Youtube, ku modelja bashkë me një shoqe kërcen në diskotekë në mënyrë shumë provokative.

Alisa është fejuar nga viti 2014 me futbollistin shqiptar Berat Ridvan Djimsiti ose i njohur si Berat Gjimshiti. Me origjinë nga Maqedonia por lindur dhe rritur në Zvicër ka filluar karrierën si futbollist pikërisht me skuadrën e Zurichut. Në 2016 blihet nga skuadra e Atalantës ndërsa ne 2017 luan me Beneventon.

- SPONSOR -Smiley face