Fileton e pulës e presim në copa të holla, sallatën e ndajmë në dy pjesë dhe njerën prej tyre e presim në copa të vogla. Sallatën e hedhim në një pjatë të thellë, karrotën e grijmë në rende dhe i shtojmë përbërësit e tjerë. Së fundmi, ia hedhim jogurtin dhe e përziejmë mirë sallatën.

- SPONSOR -Smiley face

Përbërësit:

1 fileto pule

Sallatë

Erëza

Nane

Kripë

Piper i zi

1 karrotë

2 lugë gjelle majdanoz

1 hudhër

3 lugë gjelle yougurt

- SPONSOR -Smiley face