Çfarë veshjesh verore do të veshim në sezonin e ardhshëm të nxehtë? Trendet e modës të verës 2018 sugjerojnë modele të ndryshme që ndryshojnë sipas prerjes, ngjyrës dhe modelit. Por ka një fije të përbashkët në catwalk, atë të një dashurie nostalgjike për rrobat e cilësisë së mirë.

Duke u Ngarkuar...

Ne gjejmë këto veshje  veshur nga  modelet e zgjedhura nga dukeshsa Fergie në 80 , në një  deja-vu me ngjyra të forta, por pa hequr dorë nga disa tone pastel.

Fustanet apo veshjet  e zbukuruara të verës,  vijnë  në versionin e ngjyrave lara-lara.
Baby Dresses janë ato fustane si të Chanel apo  Emporio Armani, që kalojnë  në John Galliano, designers dhe që kanë propozuar romantizëm duke kaluar në fustane me  dantella , fustane të gjata me lule, fustane të derdhura dhe të lirshme.

Pra kjo verë do të na dërgojë në modën e viteve 80 me fustanet e gjata, të derdhura , me lule , me dantella, me mëngë të fryra dhe me jakë rrumbullake.

- SPONSOR -