Jemi zyrtarisht në stinën e Pranverës dhe nëse mendoni se erdhi moti i ngrohtë gaboheni!
E diela ka qenë e ngrohtë dhe temperaturat kanë arritur deri në 17 gradë. Por, situata do të ndryshojë dhe kjo javë parashikohet e gjitha me reshje shiu.

Vetëm ditën e hënë do të kemi rreze dielli me temperatura që do të shkojnë deri në 21 gradë dhe e marta sjell reshjet e shiut. Temperaturat do të jenë të favorshme për stinën, ndonëse shiu do të jetë prezent në të gjithë territorin e Shqipërisë. Kjo situatë do të vazhdojë deri javën e dytë të muajit mars.

- SPONSOR -Smiley face