Dua Lipa është certifikuar me Platinum të artë nga Warner Bros për suksesin e saj me albumin ‘autobiografik’ të titulluar “Dua Lipa”.Ky është vlerësimi më i madh që një artist mund të marrë për një album dhe këtë gjë e ka arritur edhe artistja me origjinë shqiptare, Dua Lipa.

- SPONSOR -Smiley face

“Albumi im i vet-titulluar, Dua Lipa, është certifikuar me Platingum Gold dhe unë kam shitur katër milionë kopje të singlit në Britaninë e Madhe. Unë nuk po çmendem, ju jeni të çmendur. Ju faleminderit, ju dua”, ka shkruar këngëtarja në Instagram.

Dua Lipa bëri publik faktin se ajo ka shitur plot 4 milionë kopje të singlit të saj “Neë Rules” në Britaninë e Madhe.

- SPONSOR -Smiley face