Përgatitja:

Skuqim qepën bashkë me mishin dhe më pas  hedhim kripën, pak karafil, piper dhe ujë. E lejmë të ziejë mishin për disa minuta. Kur të jetë gati mishi i zierë mirë, masim ujin e hedhim në tepsi. Më pas shtojmë dhe orizin dhe në siperfaqe vendosim  mishin. E pjekim këtë tavë në 200 gradë për 40-60minuta.

Përbërësit

  • 2 kg Mish qengji
  • 1 Filxhan caji oriz
  • 3 Filxhanë caji lëng nga mishi
  • 1 Qepë e kuqe
  • kripë, piper, karafil, vaj ulliri
- SPONSOR -Smiley face

Ju bëftë mirë

- SPONSOR -Smiley face