Ishte viti 1991 kur Gianni Versace shkruante një nga faqet më të rendësishme të modës Italiane dhe asaj botërore. Për koleksionin vjeshtë/dimër stilisti...
Rrjeti social Facebook që prej startimit të tij e deri më sot ka pësuar ndryshime të mëdha, të cilat e kanë bërë më...
2018 do të jetë padyshim një vit perfekt ashtu si vetë veshjet e gjigantit "Dior" në koleksionin më të ri. Detajet më fantastike dhe...
Gradojeni furrën në temperaturën 180 gradë Celsius. Në një enë tundim vezët dhe sheqerin. I shtojmë qumësht, vaj, pluhur pjekjeje, vanilje dhe miell...
Përbërësit Një lugë kos Një Lugë lëng  limoni Receta Pasi kemi trazuar mirë të dy përbërësit, pastrojme fytyrën para se të aplikojmë maskën. Temperatura e...