Qepen e grijme dhe fergojme ne vaj derisa te zbutet. Spinaqin e pastrojme dhe pastaj e grijme imet. Ne taven ku kemi ferguar qepen shtojme dhe spinacin dhe hudhren e grire imet. Ne taven ku kemi ferguar qepen shtojme dhe spinaqin dhe hudhren e grire imet. Patet qerohen dhe grihen ne feta te holla. Patatet e grira kriposen dhe piperosen. Ne taven ku do ti pjekim shtojme pak vaj dhe rendisim nje rend patate te grira dhe nje rend spinaq te ferguar me qepe. Pastaj persiper spinaqit hedhim pak parmezan. Kjo procedure perseritet prap patate, spinac dhe parmezan.

Me pas shkrijme margarinen ne nje ene dhe ne te shtojme miellin. Pasi e fergojme per pak ,shtojme qumeshtin dhe perziejme derisa te trashet masa, Salca beshamel kriposet dhe piperoset dhe i qitet taves persiper patateve.

- SPONSOR -Smiley face

Pjekin ne furre te nxehte 180 grade per 20 minuta.

1 kg patate

1 qepe

1 thelp hudher

1100 gr djath parmexhan

salce per beshamel

50 gr margarine

40 gr miell

500 mlq qumesht

kripe, piper

- SPONSOR -Smiley face