Mbasi kemi marrë disa kokrra patate i kemi larë mire i lemë të ziejnë për disa minuta. Pasi të kenë zier mirë i pastrojmë dhe ju hedhim gjalpin, vezë, kripë dhe pak piper. E tundim dhe I shtojmë edhe pak miell për tu bërë një përmbajtje më ë dëndur dhe most e ketë mundësinë pëe tu ngjitur në duar.

Ne një tavë të thellë vendosim pak vaj ulliri dhe vendosim gjysmen e brumit. Mbi këtë sipërfaqe brumi rendisim proshutën dhe kaçkavallin e më pas pjesën tjetër të brumit.

- SPONSOR -Smiley face

E jejmë të piqet në furrë tre deri në katër minuta, pastaj rrotullojini në anën tjetër dhe piqni derisa të skuqet

- SPONSOR -Smiley face