Ky krem natyral, do ta përmirësojë lëkurën e fytyrës tuaj dhe do të zhdukë edhe rrudhat më të imëta të saj.

Përgatitja e kremit:

- SPONSOR -Smiley face

Vendoseni në zjarr në temperaturë mesatare dhe përziejini herë pas here mjaltin, dyllin e copëtuar dhe vajin e bajameve në një tenxhere derisa të shkrijnë plotësisht

Mbasi e largojme  më pas nga zjarri e lejmë  mënjanë të ftohet, por jo plotësisht. Me syrin tonë i shtojmë edhe pak ujë të ngrohtë dhe I përziejmë mirë.

Këtë përzierje e transferojeni në një kavanoz. Mund ta përdorni këtë krem natyral për të pastruar grimin tuaj ose si një krem kundër rrudhave.

Përbërësit e duhur:

▪ 1 lugë gjelle mjaltë
▪ 8 lugë dyllë blete i copëtuar
▪ 200 ml vaj bajame
▪ 120 ml ujë

- SPONSOR -Smiley face