Receta:

Marrim një tepsi me pak thellesi por jo shumë të gjere. E lyejme më vaj ulliri. Mbasi kemi qëruar dhe prere qepet, patatet ne copa të mëdha, shtojmë edhe karroten e grirë.

- SPONSOR -Smiley face

Ne te njëjtën kohë marinojmë pëshkun e freskët me vaj, piper kripë, rigon, limon.

Pjesën e perimeve të grira pasi i kemi marinuar me kripe, piper limon dhe i trazojme me kujdes.

Vendosim peshkun në mes të perimeve duke e vendosur në furrë për 45 minuta.

Temperatura mesatare 250 grade,

Përbërësit

  1. 2 Peshk
  2. 1 Qep te kuqe
  3. 2 Karrota
  4. 2 Patate
  5. Vaj
  6. Krip
  7. Piper te zi,rigon
  8. Lengun e 1 limoni
- SPONSOR -Smiley face