Përgatisim brumin e petës si në vijim:

Përgatisim dhe lëme 40 minuta të arrijë brumi. Me pas e ndajmë në katër pjesë dhe secilën e hapim në formë të picës.

  • 4 lugë gjelle me vaj
  • 1 kg miell
  • 1 farë buke (përdoret për zënien e brumit)
  • 2 lugë të mesme (çaji) kripë dhe sheqer
  • ujë të nxehtë, masa sa të mari për të zënë brumin.
- SPONSOR -Smiley face

Përbëria e sipërme

Kungullin e ziejmë derisa zbutet dhe bëhet masë homogjene. E bluajmë mirë. Shtojmë kripe dhe kajmakun. Perberien ia hedhim brumit dhe sipër vemë kaçkavall te bollshem dhe suxhuk.

  • 1/2 kungull
  • kajmak
  • kripë
  • kaçkavall
- SPONSOR -Smiley face