Përziejmë miellin me ujë dhe e lemë të rrijë për cerek ore. Shtojmë kripën dhe 2/3 luge vaj dhe e përziejmë.
Lyejmë tavën me vaj dhe i shperndajmë pak miell. E fusim ne furrë të nxehtë për 30 minuta në 180 gradë, derisa te krijohet një siperfaqe krokante.
I hedhim trumëz të tharë në siperfaqe, e presim ne copa dhe e sherbejmë.

Përbëresit

- SPONSOR -Smiley face

250 gr miell qiqrash;
1 liter ujë
kripë
vaj ulliri
trumëz e tharë

 

Ju bëftë mirë

- SPONSOR -Smiley face