Prima balerina e Teatrit të Operas dhe Baletit, Ledia Sulaj është një nga kandidatët e nominuar për çmimet Kult, në kategorinë “Balerini e Vitit”, për shfaqjen “Arrëthyesi”. Përmes një statusi në Facebook, ballerina kujton çmimin që ka rrëmbyer në vitin 2015, ndërsa bekon dhe uron të gjithë kandidatët që në 14 nëntor, ditë kur ndahen çmimet, të fitojë më i miri.

- SPONSOR -Smiley face

“Faleminderit Akademia Kult per nominimin e 3-te ne kete jubile te artit shqiptar! Fitofte me i miri (P.s. foto djathtas =Balerini i vitit 2015)”, shkruan Ledia.

 

- SPONSOR -Smiley face