View this post on Instagram

@Work #black #redlips💋 #redlips💄

A post shared by Delinda Disha (@delinda_disha) on

Aktoria e njohur e spektaklit humoristik të “Portokallisë”, Delinda Zhupa sot në profilin e saj në Instagram/Instastori, na ka zbuluar se baleti kontemporan me një akt “Rewind” do të vihet sërish në skenë në qytetin e Korçës në teatrin Kombëtarë të Korçës, shkruan mulliri.al.

- SPONSOR -Smiley face

Premiera “Rewind” me koreografi dhe produksion nga koreografja dr.Riselda Sejdija u shfaq si premierë më 4 Korrik/2018 në sallën e madhe të Universitetit të Arteve, ku u prit me një audiencë të madhe duke mbushur plot sallën e madhe të UA. Duke  qenë se suksesi i “Rewind” ishte një tërmet  më vete si vepër artistike, në interpretimin dhe regjinë tepër profesionale të aktores Delinda Zhupa,mesa duket nuk ka ndërmend ta ndalojë  tërmetin e tij artistik as në qytetin e Korçës.

Uragani Delinda Zhupa ,na ka informuar  në instastorin e saj ,se së shpejti do ta shohim bashkë me trupën e baletit ( studentët e ua), dhe me koreografen Sejdija ,në qytetin e  bukur të Korçës, në interpretimin e tyre  magjik , shkruan mulliri.al. Tani për tani morëm vesh qytetin e Korçës , vendin, dhe se “Rewind” do shfaqet sërish, datën se kur do të shfaqet besojmë se do ta marrim vesh shumë shpejt, shkruan mulliri.al

- SPONSOR -Smiley face