Ju prezantojmë me listën e qenushava që kanë pasur më shumë sukses në internet për t’ju sjellur një buzëqeshje shplodhëse midis angazhimeve tuaja. Një këshillë: bëhuni dhe ju ndjekësit e tyre online!

BOO

 

- SPONSOR -Smiley face

BOO ëeshtë një qenush Pomeranian i cili ngjason me një lodër pellushi. Pronarja e tij i ka hapur nje llogari ne Facebook në 2009 dhe deri në Shtator 2017 kur ndërroj jetë në moshën 14 vjecare. Faqja e BOO-s ka mbledhur 17 milion likes. BOO

 

MARNIE

 

Marnie qenushi Shih Tzu ka plot 2.1 milion ndjekës në Instagram dhe është i famshëm sepse mban gjuhën jashtë për shkak të një problemi fizik të përhershëm. Sot ai jeton ne New York, vishet me shumë stil dhe del në takim me VIP-at. MARNIE

 

MARU

 

qenushi Maru i rracës Shiba Inu jeton në Japoni dhe ka 2.6 milion ndjekës në Instagram. MARU

 

 

TUNA

Tuna qenushi simpatik i rracës Chiweenie ndiqet në Instagram nga 1.9 milion ndjekës. Tuna ka një histori prekëse sepse është gjetur i braktisur në buzë të një rruge në San Diego, por sot ai është një nga qenushët më të adhuruar të web-it. TUNA

 

 

MINNIE&MAX

Minnie dhe Max janë dy Carlino që në proflin e tyre të Facebook-ut kanë arritur të mbledhin 1.4 milion likes, dhe kjo për shkak se të dy kanë një talent në lëvizjen e njëkohëshme të kokës sikur të ishte me komand. Ato kanë marrë pjesë në shumë talk-show. MINNIE&MAX

 

 

MANNY

 

Manny është bulldog-u francez i cili në facebook ka 1.8 milion likes ndërsa në Instagram 1 milion ndjekës. Është bulldogu frances më i ëmbël dhe më i ndjekuri. Të zotët e tij shpesh bëjnë donacione bamirësie dhe Manny mer pjesë në shumë reklama. MANNY

 

MISHKA

Mishka quhet ndryshe edhe Husky që flet ndiqet në Facebook nga 1 milion fansa. Ka dhuntinë që të flasi dhe në veçanti fjalët “të dua”. “jo, “kam uri”. MISHKA

 

 

 

Charles Barkley

Mister Charles Barkley është një tjetër qenush bulldog francez që numëron 483 mijë ndjekës në Instagram. Ai është bërë i famshëm që kur ka lindur. CHARLES

 

 

 

CORGNELIUS

qenushi Corgi me emrin Corgnelius ka 90 mijë ndjekës në Instagram. Kuptohet nga foto shpirti i tij irlandez. CORGNELIUS

 

- SPONSOR -Smiley face