Mbasi të pastroni perimet dhe ti grini në copëza të vogla, të gjitha produktet i hidhini në blender për zvogëlim dhe grirje të imët.

Më pas i’a shtoni 1,25 nga pjesa e gotës me copëza buke duke vazhduar, me erëzat dhe vezën. I trazojmë dhe i ngjeshim pak me dorë në mënyrë që produkti të përcjellë aromat dhe shijet. Nga glazura ndajmë pjesët duke formuar  qofte të vogla. Qoftet mund ti fërgomë në tigan osë në furrë në temperaturë 200 gradë celsiuıs.

- SPONSOR -Smiley face

Qoftet mund të konsumohen në vaktin e drekës shoqëruar me pure, ose patate në furrë, por edhe me proudukte sipas shijes individuale.

3 karrota, 1/2 lulelakër, 1 brokoli , 2 hudhra 1, vezë, 1 lugë kripë 3/4 copa buke,

Ju bëftë mirë!

- SPONSOR -Smiley face